Каталог товарів

Підключення та настройка перетворювача частот

Категорії

Ви вирішили придбати частотник аби продовжити термін користування свого електромотора, але не знаєте як правильно встановити, підключити та налаштувати частотний перетворювач? У даній статті ми допоможемо Вам розібратись з цим питанням.

Налаштування перетворювача частот необхідне для корекції напруги трифазних двигунів та передбачає дотримання певного переліку технічних вимог для безпеки та збільшення ефективності його роботи. Така корекція напруги дає можливість регулювати роботу мотора та темп обертання механізмів, які той приводить в рух. Це економить електроенергію, захищає електромотори від перевантажень, збільшує термін їх служби та дозволяє знизити витрати на додаткову регулюючу апаратуру (дроселі, радіатори і т.п.). Але все це можливо лише в тому випадку, коли перетворювач правильно підключений та налаштований. Отже, як це коректно зробити?

Перш за все слід пам’ятати, що недбале поводження з перетворювачем частот може призвести до його пошкодження, тому забороняється піддавати його ударам, трясці при перевезенні та падінню з висоти. А також необхідно дотримуватись ряду правил техніки безпеки:

  • відсутність попадання прямих сонячних променів;
  • відсутність поблизу легкозаймистих речовин, пилу, металевої стружки;
  • температура повітря від -10 до +50°;
  • вологість менше 90%;
  • хороша вентиляція – щоб частотний перетворювач добре працював, потрібно залишити щонайменше 10 см вільного простору з усіх боків від нього. Це дозволить повітрю вільно циркулювати та частотник не буде перегріватися;
  • не розміщати перетворювач частот в зоні дії електромагнітних перешкод;
  • монтувати частотник на твердій стійкій поверхні, вертикально, для простоти руху охолодженого повітря без перешкод на його шляху;
  • при роботі зі струмоведучими частинами слід переконатись, що відключені всі входи електроживлення, напруги, від’єднаний кабель двигуна. Також потрібно пам’ятати - висока напруга у ланцюзі постійного струму може зберігатись навіть тоді, коли погасли світлодіоди. Перш ніж торкатися потенційно небезпечних струмоведучих частин, необхідно зачекати не менше 5 хв (для приводів потужністю до 7,5 кВт) та не менше 15 хв (приводи потужністю понад 7,5 кВт).

Перед частотним перетворювачем передбачено встановлення автоматичного вимикача. Він працює з напругою, рівною номінальній напрузі, яку спожив електромотор. Коли частотник адаптований до роботи від мережі з трьома фазами, необхідний 3-фазний автомат, який має перемикач загального типу, аби оперативно обезструмити усі інші фази у випадку короткого замикання однієї з фаз. Якщо частотник працює від мережі з 1 фазою, відповідно, слід користуватись однафазним автоматом, призначеним на втричі більшим показником напруги однієї фази. Встановлювати частотий перетворювач можна лише напряму, і ні в якому випадку не можна включати автомат в розрив проводів (ані нульового, ані заземлюючого)

Подальший етап у налаштуванні частотника - з΄єднання проводів фаз з контактами і з’єднання обмоток в моторі однією з двох схем: “трикутник” або ”зірка”. Ця чи інша схема вибирається за величиною струму, яку може виробити частотний перетворювач. Вона вказана на корпусах двигунів у вигляді двох значень.  Якщо частотник виробляє струм, менший з двох зазначених, тоді використовується тип з’єднання “трикутник”. Мається на увазі з΄єднання одного кінця фазної обмотки з початком іншої. Якщо ж частотний перетворювач видає напругу більшу із зазначених на двигуні, тоді використовується тип з΄єднання “зірка”, що передбачає з΄єднання всіх кінців фазних обмоток в “вузол”. Яке це має значення в практиці? Наприклад, в техпаспорті двигуна вказано дві напруги – 220В та 380В. Якщо підключений до нього перетворювач генерує напругу 220В, то обмотки двигуна обєднують “трикутником”, а коли 380В - ”зіркою”.

Тоді слід під΄єднати пульт керування частотним перетворювачем. Встановлювати його потрібно у зручному місці з вільним доступом для осіб, пов΄язаних з роботою і обслуговуванням частотника, а настроювати відповідно до вказаної у інструкції схеми. Треба виставити вимикач на пульті у положення “0”  і включенням вимикача подати живлення. На пульті запрацює світлоіндикатор, який сповістить про готовність до запуску, після чого необхідно натиснути “RUN”. Тоді, кнопками або плавним повертанням рукоятки, задається швидкість обертання двигуна. Напрямок руху двигуна можна змінити, використовуючи клавішу “REVERSE”. Слід врахувати, що значення на пульті вказує частоту обертання (в обертах/хв), або частоту напруги (Гц).

Важливо, що для всіх моделей перетворювачів частот можуть бути свої особливі властивості, тому при запуску придбаного частотного перетворювача необхідно обов’язково прочитати інструкцію.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*