Інвертори напруги

Інвертор напруги

Для чого потрібен?...

Інвертор – це прилад для перетворення постійного струму на вході (приміром, 12В) у змінний струм на виході (220В) зі зміною або без зміни напруги. При цьому на виході можна отримати практично будь-який струм з необхідними параметрами. Струм, котрий отримують на виході, не залежить від того, котрий входить – інвертор напруги дозволяє отримати не статичні параметри струму, а регулювати його від нуля до максимуму, будь-якої частоти та напруги.

Для чого потрібен інвертор напруги? Найбільш поширене застосування – це використання його у якості резервного або аварійного джерела живлення для побутових приладів, котрі споживають змінний струм напругою 220В. За допомогою інвертора можна підключити практично усю побутову техніку: посудомийну та пральну машини, холодильник, компютер, телевізор, бойлер, електроінструмент тощо.

Наприклад, у зимовий час, можливі періодичні відключення електроенергії. Наявність інвертора та акумуляторів допоможе Вам забезпечити енергопостачання на декілька годин. Також інвертор стане у пригоді, якщо виникне потреба підключити електроінструменти, автономно, від автомобільного акумулятора, де не буде поблизу мережі 220В.

Існує два різновиди інверторів:

1. Що забезпечують синусоїдальний вихідну напругу (більш дорогі за вартістю);

2. Що забезпечує вихідну напругу спрощеної форми, котра заміняє синусоїду (частіше за все використовують сигнал у вигляді трапецеїдального синусу).

Принцип роботи інвертора – забезпечення злагодженої роботи усіх елементів перетворення: прямий струм зменшується до нуля, далі відбувається затримка прямої напруги до відновлення замикаючої здатності та наростання струму у другому тиристорі. Ці процеси можуть бути, як одночасними, так і послідовними. І, власне, не допустити збоїв у послідовності цих процесів – головне завдання інвертора - перетворення.

Для більшості побутових приладів допускається використання змінної напруги зі спрощеною формою сигналу. Синусоїда необхідна лише для деяких телекомунікаційних, лабораторних, вимірювальних приладів, медичної апаратури, а також професійної відео-та аудіоапаратури. Вибирати інвертор варто виходячи з пікової потужності енергоспоживання стандартної напруги 220В(50Гц).

Інвертори напруги можуть працювати в трьох режимах роботи перетворення: режим тривалої роботи (цей режим відповідає номінальній потужності інвертора), режим перевантаження (більшість моделей інверторів протягом 10 – 30 хвилин можуть віддавати потужність у 1,2 – 1,5 разів більшу від номінальної), пусковий режим (інвертор напруги здатен віддавати підвищену моментальну потужність в 1,5 – 2 рази більшу від номінальної).

Якщо порівняти класичний USPз інвертором наруги, то серед плюсів системи «Інвертор+АКБ» можна виділити наступні переваги:

  • економний режим експлуатації акумуляторів;

  • гнучкий вибір акумулятора для побудови комплексного захисту;

  • можливість підключення декількох перетворювачів паралельно;

  • наявність режимів «збільшення потужності» та «згладжування сплесків напруги»;