Джерела безперебійного живлення для котла

Знайдено: 1 - 24 з 58 товарів

ДБЖ для котла - що необхідно знати перед придбанням

ДБЖ для котлаОбираючи котел для опалення приватного будинку, квартири або нежитлового приміщення, дуже важливо замислитись про його постійне функціонування. У випадку перебоїв в роботі електромережі, обладнання може вийти з ладу. Не допустити таку ситуацію допоможе придбання джерела безперебійного живлення, або ДБЖ для котла.

Основні параметри

Обираючи джерело безперебійного живлення для котла необхідно орієнтуватись відразу на декілька моментів:

  1. Кількість електроенергії, яку споживає пристрій при нормальній роботі.
  2. Максимальний рівень електроенергії, яку може споживати котел під час роботи.
  3. Рівень пускової енергії. У момент запуску пристрою рівень споживання електроенергії зростає у 3-4 рази. Якщо технічні проблеми розпочинаються саме у цей момент, необхідно обирати  такий пристрій безперервного живлення, який може забезпечити достатній рівень електроенергії для запуску й подальшої роботи котла.
  4. Форма вихідного сигналу. Як газові, так і електричні котли потребують джерело безперебійного живлення, що на виході має чисту синусоїду. Якщо з якихось причин не має можливості придбати такий ДБЖ, можна встановити спеціальний пристрій - модифікатор. Він змінює форму вихідного сигналу на чисту синусоїду.
  5. Час реагування. Даний параметр має наближатись до нуля. Чим швидше під час аварійної ситуації обладнання перейде на роботу від ДБЖ, тим менша можливість його пошкодження. Оптимальним вважається час реагування не більше 5с.
  6. Наявність дисплею. Цей параметр не є основним при виборі джерела безперервного живлення, але його наявність значно полегшує експлуатацію пристрою в домашніх умовах. Ціна на ДБЖ з дисплеями може бути на 500-1000 грн більша, у порівнянні з аналогічними моделями без нього.

Отримати детальну інформацію щодо споживання електроенергії, можна, відкривши інструкцію з експлуатації котла. Саме там вказані усі необхідні технічні дані. Також можна отримати інформацію під час придбання обладнання і відразу замовити джерело безперервного живлення.

Час роботи

ДБЖ для котла - 2Після вирішення питання щодо рівня споживання електроенергії пристроєм, необхідно задуматись над максимальним часом роботи  дбж для котла.  Саме бажана кількість годин роботи дозволяє вибрати оптимальний блок безперебійного живлення для котла чи, навіть, декілька.

Зробити це самостійно буває важко. Але існує одна проста формула, яка дозволяє спростити вирішення цього питання.

Так, котли, що споживають  100 ВТ за годину потребують встановлення ДБЖ із акумулятором не менше 11 ампер/годину.  Блок із таким значенням дозволить автоматично працювати котлу впродовж години. Відповідно, для того, щоб пристрій працював 5 годин, необхідно обирати більш потужне джерело безперебійного живлення, або забезпечити його роботу від декількох додаткових блоків.

Зрозуміло, що не усі пристрої споживають 100 Вт за годину. І навіть на таких котлах обчислити місткість акумулятора буває достатньо важко. Тому  існують спеціальні таблиці, які надають інформацію, щодо орієнтовного часу роботу автономних акумуляторів. З прикладом однієї з таких таблиць можна ознайомитись нижче. 

Ціни на пристрої, що забезпечують безперервну роботу котлів в основному залежать від фірми-виробника та технічних параметрів обладнання.  Так, за середньою ціною у 2500 грн можна придбати ДБЖ, який забезпечує до 3 годин безперервної роботи обладнання із потужністю 100 Вт, до 1,5 годин для обладнання у 350 Вт і до 30-40 хв котлів із потужністю 250 Вт.  

Середня вартість котла для опалення приміщення до 100 кв.м. - 5000-6000 гривень. Усього за половину цієї вартості можна знизити шанс на вихід техніки з ладу за причини перебоїв у роботі електромережі.