Каталог товарів

Заряджаємо та зберігаємо акумулятор для ДБЖ правильно

Категорії

Щоби джерело безперебійного живлення (ДБЖ або UPS) служив максимально довго й ефективно, потрібно дотримуватися певних нескладних порад. Одним з найважливіших компонентів ДБЖ виступає акумулятор – це одна з його найдорожчих деталей. Для високої ефективності, чіткої роботи та максимального строку служби акумуляторної батареї потрібно правильно підтримувати її заряд. Це стосується різних акумуляторів: як потужних промислових, так і невеликих батарейок. Проте, не всі користувачі знають, коли потрібно і як заряджати акумулятор правильно.

Які акумулятори використовуються у ДБЖ

Спочатку розглянемо, які батареї використовуються для роботи блоків безперебійного живлення. Практично, у всіх сучасних безперебійниках використовуються AGM-акумулятори (свинцево-кислотні). Електроліт в середині знаходиться в гелеподібному вигляді, а простір герметично закритий. Саме тому більшість моделей можна використовувати як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні. Ніяких шкідливих речовин в процесі роботи не виділяється. Основне, що потрібно для повноцінної роботи блоку – підтримання заряду акумулятора.

Як заряджати акумулятор, залежить від його типу. Свинцево-кислотний акумулятор для приладу безперебійного живлення не потребує ніякого особливого чи складного догляду. Проте, кілька правил все-таки є. 

Правильно виконуємо перший заряд батареї

Почнемо із того, що коли Ви придбали новий блок безперебійного живлення, перед включенням його в систему, спочатку необхідно здійснити його зарядження. Здебільшого акумулятори нових безперебійників не заряджені. Якщо пристрій одразу поставити під навантаження, то акумулятор не зможе забезпечити повноцінне підтримання живлення. В багатьох моделях при ввімкнені запускається процедура тестування. На ряду з іншими процесами, вона також перевіряє здатність батареї впоратися із заданим навантаженням. Якщо зарядка акумулятора занизька, то діагностика UPS повідомить про несправність, або просто видасть помилку, так як батарея не в змозі справитися із навантаженням. Отже, перед тим, як ввімкнути новий ДБЖ, потрібно зарядити його акумулятор. Але як зарадити акумулятор для  джерела безперебійного живлення правильно в перший раз?

Ввімкніть ДБЖ в розетку без навантаження та залиште в такому стані на добу. В техпаспорті здебільшого вказаний інший час заряду. Проте перше зарядження акумулятора вимагає більше часу, ніж подальші регулярні підзарядки. Сам UPS при цьому залишаємо вимкненим для отримання кращого результату.

------ВАЖЛИВО-----

Якщо на вулиці прохолодна чи дощова погода, то привізши ДБЖ додому / на офіс, дайте йому зігрітися при кімнатній температурі протягом декількох годин. Навіть, якщо температура опустилася не нижче нуля, варто дати приладу акліматизуватися.

Після першої зарядки треба включити навантаження без підключення до розетки для першого повного розряду батареї. Краще статичне навантаження з постійною потужністю без стрибків. Потім знову здійснюється повна зарядка акумулятора - і після цього він буде готовий захищати вашу техніку.

Основні правила повторних зарядів акумулятора для ДБЖ

Отже, як зарядити ДБЖ правильно, допоможе кілька правил.

  • Заряджати акумулятор потрібно при кімнатній температурі (біля 20 градусів). Чим нижча температура, тим довше буде тривати зарядка, а при від’ємних температурах вона просто безрезультатна.
  • Початковий струм заряджання в Амперах не повинен перевищувати місткість самого акумулятора в Ампер-годинах більше ніж на 25%. Краще, аби він був меншим.
  • Напруга зарядки має відповідати параметрам акумулятора для ДБЖ.
  • Щоби акумулятор для блоку безперебійника відслужив довго та без збоїв, треба проводити зарядку струмом трохи меншим від рекомендованого.

Щоб дізнатися, скільки заряджати безперебійник, поділіть вмістимість акумулятора (А-год.) на силу струму в зарядці (А).

Для досягнення максимального терміну експлуатації безперебійника важливо, щоб параметри зарядного пристрою по струму та напрузі були завжди стабільні. Цього можна досягнути, якщо заряджати акумуляторну батарею в безперервному режимі від одного й того ж джерела. 

Не варто боятися передчасного зносу батареї ДБЖ через часту зарядку. Без підзарядки акумулятор зберігається набагато менше. Часті цикли заряду-розряду не ведуть до передчасного зносу, а навпаки, продовжують життя батареї. 

Окрім наведених порад, як заряджати акумулятор після покупки та під час подальшої експлуатації, необхідно керуватися інформацією з інструкції до придбаного обладнання. 

Як зберігати безперебійник в робочому стані

Отже, як заряджати акумулятор без шкоди для його ефективності та терміну служби, ми розглянули. Але варто пам’ятати також кілька правил користування пристроями для безперебійного живлення.

  • Правильно розраховуємо навантаження UPS та не підключаємо до нього зайвого обладнання. Він призначений для приладів, які вимагають збереження даних, тому підключайте тільки необхідне – комп’ютери, сервери, маршрутизатори. Сума потужностей підключених приладів має хоча б дорівнювати потужності UPS, а краще – щоб був її достатній запас.
  • Важливим є заземлення – особливо для музичної чи медичної апаратури. Без заземлення знижується ефективність роботи ДБЖ, приглушення перешкод знижується.
  • Проводьте регулярне тестування блоку живлення. Це допоможе виявляти та виправляти незначні збої та не доводити до серйозних поломок.
  • Дотримуйтесь основних правил по експлуатації. Прилади безперебійного живлення зазвичай розраховані на роботу в певних кліматичних умовах, які зазначені в техпаспорті. Температура в приміщенні має бути вище 0°С, а сам UPS не повинен нагріватися більше 40°С. Також слідкуйте за рівнем вологи.
  • Пам’ятайте - UPS має функцію регулювання порогів переходу на акумулятор. Якщо він часто перемикається на внутрішню батарею, то варто перевірити налаштування. Можливо доцільним буде знизити межу його спрацьовування.
  • Не вимикайте UPS з розетки кожного разу, коли вимикаєте пристрій, який він захищає. Достатньо лише вимкнути його кнопкою на робочій панелі. Вимкнення з електромережі доцільне лише при Вашій тривалій відсутності. Адже UPS  здійснює поповнення заряду батареї у вимкненому стані. Його вихід з ладу може спричинити тільки критичний стрибок напруги в мережі.

-----ВАЖЛИВО-----

Джерела безперебійного живлення, навіть відключені, можуть створювати напругу 220 В! Не старайтеся самі відремонтувати ДБЖ та не дозволяйте дітям розбирати їх!


Здійснення повноцінного і правильно організованого технічного обслуговування, дозволяє підтримувати високу надійність обладнання, продовжує термін його служби, а також зводить ризики аварії та поломки системи безперебійного живлення до мінімуму.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*