Стабілізатор напруги для холодильника. Головні відмінності від звичайних стабілізаторів

Не знаєте, який стабілізатор напруги вибрати для холодильника?
Ідею для цієї статті ми взяли з реальної історії: в одному селищі за містом є погана напруга. 

Для захисту морозильної камери одна домогосподарка підключила стабілізатор напруги, при чому, що-б не витрачатися на покупку, взяла той, що вже був у будинку. Яке ж було розчарування, коли через три для вона зайшла в підсобне приміщення і побачила таку картину: морозильна камера потекла, продукти зіпсувалися а стабілізатор вимкнений.
Розгадка в тому, що стабілізатор відключився так як просто не витримав навантаження від мотора компресора в момент його пуску.
Ось що буває якщо не враховувати тип навантаження при виборі стабілізатора напруги.
Якщо ж ви не хочете морочитися і вникати в подробиці при покупці стабілізатора напруги - запитуйте стабілізатор який призначений саме для роботи з холодильником / морозильною камерою.


Так як же відрізнити їх від звичайних стабілізаторів?

Для цього візьму два стабілізатора, наприклад українського виробництва компанії Діа-н, моделі 300м і 300х. Ось так вони виглядають  і 

Як бачите на вигляд однакові. Де перший - 300м звичайний а другий - 300х стабілізатор призначений для роботи з холодильником про що свідчить буква "х" в назві приладу. Підключаю до кожного з них холодильник. Включаємо обидва стабілізатора одночасно. Тепер уважно спостерігаємо за цифровими індикаторами стабілізаторів. Стабілізатори включилися але ще не подали напругу на холодильники. Вони чекають. І цей час очікування називається: затримка на включення. У першому випадку це 5 секунд. У другому випадку це 500 секунд. Результат не змусив себе довго чекати. У першого стабілізатора моделі 300м - спрацював захист від перевищення струму в навантаженні. А що ж другий? А другий ще не відрахував 500 секунд.

500 секунд - затримка на включення для м'якого і плавного запуску холодильника / морозильної камери. Така доп.защіта є у всіх стабілізаторів які призначені для роботи з холодильниками / морозильними камерами.
Ось, тепер і він подав напругу на вихід. Поки холодильник запускається, перейдемо в режим відображення потужності. Бачимо що під час пуску холодильник споживає: 900Вт
Все, холодильник успішно включився і почав свою роботу, тепер сюди можна спокійно складати продукти!
Подивіться знову на потужність споживання холодильника. Тепер, після його запуску, вона становить: 50Вт.
Що з цього всього випливає? Те що, холодильник / морозильна камера під час пуску споживає в кілька разів більше електроенергії ніж в режимі очікування. Тому звичайні малопотужні стабілізатори не підійдуть. А для того щоб не купувати потужні стабілізатори на один-два кіловати, існують спеціальні моделі - стабілізатори для холодильників / морозильних камер.


Чим вони відрізняються від звичайних стабілізаторів?

Перша відмінність, це мала потужність стабілізатора в порівнянні з одно-двокіловатнимі моделями які так само здатні працювати з холодильником / морозильною камерою але при цьому коштують дорожче, займають більше місця і споживають «на себе» більше електроенергії.


Друга відмінність, можливість витримувати пускові струми в кілька разів більше потужності самого стабілізатора! Пускові струми виникають при запуску мотора компресора і потрібні мотору для того щоб зрушити з місця його поршень, на який з іншого боку тисне фреон.


Третє і останнє відмінність, затримка на включення 500 секунд, потрібна для того, щоб в разі короткочасного зникнення електромережі, перед запуском компресора, охолоджуюча рідина відстоялася і знизився тиск на поршень компресора. При цьому запуск компресора відбудеться м'яко і плавно а холодильник / морозильна камеру будуть служити довго і щасливо.


Стабілізатор купують для боротьби з поганим напругою, а саме, із заниженим або завищеним напругою, або з його частими перепадами. Раз ми вже з'ясували що для холодильників / морозильних камер потрібен правильний стабілізатор, давайте тепер подивимося як він працює в умовах поганої електромережі. Зараз покажу, як стабілізатор Діа-н справляється з вирішенням цього завдання. Підключаю стабілізатор до ЛАТР і буду імітувати погану мережу, а Ви подивіться яка напруга буде тримаються на виході стабілізатора.


Для наочності, якщо включити два однакових стабілізатора Діа-н 300х в один ЛАТР. На першому стабілізаторі налаштуємо ми будемо бачити вхідна напруга так-як воно відображається за замовчуванням, на другому - потужність холодильника в даний момент часу. Для цього два рази треба натиснути на кнопку управління індикатором.
Суть експерименту в тому, щоб дізнатися при якому вхідному напрузі, відмінному від 220В, стабілізатор не зможе запустити холодильник.


Тепер, після зниження вхідної напруги до 160В і запуску холодильників, уважно дивимося на цифровий дисплей, пуск відбудеться, стабілізатор працює, холодильник теж.
Якщо знизити вхідна напруга до 140В. Мотори вже не запустяться. Бо стабілізатори вже не можу витримати пускових струмів і вимикається.
З цього експерименту випливає, що при падінні вхідної напруги, стабілізатор зображення запустити холодильник - знижуються. Тому щоб бути впевненим у правильності свого вибору - зайвий раз проконсультуватися з нашим менеджером - не завадить!


Ми маємо відеозаписи відгуків наших клієнтів про роботу стабілізаторів напруги Діа-н. Їх Ви можете подивитися на Ютуб-каналі: магазин electro100 або на нашому сайті electro100.com.ua

Коментарі

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати коментарі Вхід