Каталог товарів

Що таке безперебійне живлення та як працює безперебійник

Категорії

Деяке обладнання має гостру потребу в безперебійному живленні. Тобто відключення електропостачання може спричинити втрату даних або призвести до непоправних наслідків. Пристрої, які забезпечують безперебійне живлення, називають - джерела безперебійного живлення (скорочено ДБЖ), безперебійники або UPS (англ. Uninterruptible Power Supply).


Розширення впливу електроприладів на життя людей провокує все більшу необхідність в їх безперебійному живленні. Комп’ютери, комутатори, системи захисту, медичне обладнання та багато інших приладів потрібно захищати від збоїв в системі енергопостачання. З цим завданням успішно справляється UPS.

В нашому інтернет-магазині представлено безперебійники для котлів, офісної техніки та будь-яких інших приладів.


 Види джерел безперебійного живлення

В залежності від поставленої задачі можна обирати UPS певного виду. Поділяють їх за принципом роботи та будовою. Від цього залежить, як працює ДБЖ, його ціна, ресурс, можливість використання з тим чи іншим приладом.

Усі ДБЖ поділяють на три види:

 • резервні або офлайн,
 • лінійно-інтерактивні,
 • безперервної дії (онлайн) з подвійним перетворенням.

Кожний вид має свої переваги та недоліки, які ми детальніше розглянемо далі. В інтернет-магазині electro100.com.ua представлені різни види блоків безперебійного живлення українського та імпортного виробництва. Вас вразять доступні ціни та широкий вибір. Також можлива доставка товарів у будь-який куточок країни. 

ДБЖ резервного типу (off-line)

Блоки безперебійного живлення типу офлайн (Off-line UPS або Back UPS) часто використовуються для оргтехніки на офісі чи персональних комп’ютерів. Корекція вихідної напруги в цих пристроях не здійснюється. Напруга проходить транзитом. Вмикання акумуляторного живлення відбувається лише, коли напруга падає нижче допустимого порогу, або при повній її відсутності. Верхній та нижній поріг напруги може різнитися залежно від моделі. В основному діапазон становить 180 V - 250 V. Такі безперебійники в основному малопотужні.

До переваг резервних UPS віднесемо:

 • просту будову,
 • невисоку ціну,
 • широкий вибір моделей,
 • невеликі розміри та вагу.

Недоліками можна вважати:

 • відсутність стабілізації живлення,
 • перемикання на акумулятор при різких стрибках напруги,
 • невеликий діапазон роботи з вхідною напругою,
 • затримка перемикання на АКБ в 2-15 мілісекунд,
 • переважна більшість UPS-ів даного виду не підходить для котлів опалення, насосів та іншої техніки, яка вимагає синусоїдальної форми напруги.

Схема даних блоків безперебійного живлення (їх ще називають Standby UPS) містить інвертор, який виконує перетворення постійного струму з акумулятора в змінний на виході. Якщо Вам потрібен ДБЖ для котла газового, то розгляньте наступні види безперебійників.

Лінійно-інтерактивні ДБЖ

Принцип дії лінійно-інтерактивних (Line-Interactive) безперебійників дуже схожий із резервними. Головною відмінністю виступає здатність стабілізації вхідної напруги. Її забезпечує комутаційний елемент. Таке покращення дає можливість безперебійнику не перемикатися на батареї при різких стрибках напруги та при значному її зниженні. 

Лінійно-інтерактивні UPS поділяють на дві групи. Перша група дає ступінчасту синусоїду напруги на виході, друга - рівномірну, без будь-яких викривлень. Рівна синусоїда дає можливість використовувати безперебійник даного виду для котлів опалення, електродвигунів та ін.

Переваги:

 • стабілізація напруги,
 • висока надійність роботи,
 • простий принцип роботи,
 • збалансовані ціна та якість.

Недоліки:

 • середній рівень ефективності,
 • незначна затримка при перемиканні на батареї.

Ціна таких блоків безперебійного живлення вища ніж у простих резервних, проте вони можуть стабілізувати напругу з відхиленням у 20% від норми, що знижує знос приладу.


UPS безперервної дії 

UPS типу онлайн дії самі надійні та технологічні пристрої сучасності для забезпечення безперебійного живлення техніки. В них реалізована прогресивна система подвійного перетворення. Рівень захисту таких безперебійників найвищий. Щоб зрозуміти, чому так, потрібно дізнатися, як працює ДБЖ такого типу.

Робота UPS on-line базується на подвійному перетворенні струму: на вході - із змінного на постійний та на виході - з постійного на змінний. Таким чином забезпечуються ідеальні параметри струму на виході. Також в пристрої присутня резервна лінія байпас (By-pass), що підвищує його надійність. Назва on-line пов’язана з тим, що акумуляторні батареї постійно підключені. Саме це дозволяє добитися перемикання на акумулятор без жодної затримки в часі. 

Отже все відбувається наступним чином. Змінний струм заходить в UPS, перетворюється на постійний для акумуляторів і подається з акумуляторів до пристроїв знову з перетворенням на змінний. Таким чином прилад отримує змінний струм ідеальних параметрів, без стрибків та збоїв, а у разі вимкнення електропостачання акумулятор визначений час може забезпечувати прилад таким же рівним струмом.

До переваг безперебійників онлайн типу віднесемо:

 • висока надійність пристроїв,
 • висока якість струму на виході,
 • найвищий рівень захисту техніки,
 • відсутність затримок у часі при зникненні напруги в мережі.

Недоліки:

 • висока ціна,
 • складна схема,
 • тепловіддача та шум.

Завдяки вбудованому інвертору подвійного перетворення інколи такі UPS називають інверторними ДБЖ. Їх підключають до телекомунікаційного, медичного обладнання, звукозаписуючої апаратури, серверів та інших пристроїв, які потребують високої точності напруги та надійного захисту. В побутових умовах часто використовують такі ДБЖ для котлів


Табличка ефективності UPS залежно від типу:


Тип UPS

Відсоток ефективності

Резервні

60%

Лінійно-інтерактивні

85%

Онлайн

100%


На що звернути увагу при покупці UPS

Вибираючи UPS, крім ціни, варто звернути увагу на такі його важливі характеристики:

 • номінальна вихідна потужність,
 • максимальний час функціонування в автономному режимі (ємність акумуляторної батареї),
 • робочий діапазон вхідної напруги,
 • час перемикання,
 • гарантійний термін,
 • додаткові функції (байпас, холодний старт).

Кожен виробник надає власну гарантію на свої товари. Варто бути готовим до того, що недорогі китайські моделі в переважній більшості випадків не підлягають ремонту. Час роботи в автономному режимі таких UPS здебільшого невелика. Її вистачає для збереження інформації та коректного завершення роботи. Акумуляторні батареї різних виробників також різняться за якістю навіть при тих самих характеристиках. Якщо є потреба у вирівнюванні струму, то варто розглядати лінійно-інтерактивний (Smart) або оn-line UPS. 


Потужність та автономна робота UPS

Час роботи безперебійника в автономному режимі залежить від двох визначальних факторів: ємності акумуляторної батареї та сумарної потужності підключених приладів. Рекомендується не навантажувати безперебійник на всі 100%. Обов’язково має залишатися запас потужності, хоча би 25-30%. Чим більша споживча потужність всіх приладів в сумі, тим менше часу буде працювати акумулятор без мережевого живлення.

Розрахунок часу роботи в автономному режимі для джерела безперебійного живлення визначається за формулою: Час = напруга 1 АКБ * ємність АКБ * кількість АКБ * KПД UPS * коефіцієнт глибини розряду * коефіцієнт доступної ємності / потужність навантаження. 

Наприклад, при навантаженні 100 Вт акумулятор ємністю 50 Ампер-годин протримає техніку не більше 5 годин.

Вам не обов'язково робити розрахунок часу роботи ДБЖ самостійно. Звернувшись до менеджерів магазину electro100.com.ua, Ви отримаєте професійні відповіді на свої запитання та кваліфіковану допомогу у виборі необхідної техніки. Вам запропонують якісні ДБЖ для котла, холодильника, кондиціонера, персонального комп’ютера та іншої техніки. 

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*