Каталог товарів

Основні критерії при виборі ДБЖ для медичного обладнання

Категорії

Медичне обладнання потребує подачі рівної напруги без перебоїв. Від цього буде залежати довговічність та ефективність роботи даних приладів. Тому ups для медичного обладнання вибирається ретельно та згідно певних параметрів. На що варто звернути першочергову увагу при виборі, ми розповімо далі.

Однофазні та трифазні джерела безперебійного живлення

ДБЖ для медичного обладнання може бути як однофазним, так і трифазним. Трифазний безперебійник можна підключати на вході напруги в медичний заклад, де присутнє трифазне живлення. В інших випадках використовують однофазні джерела безперебійного живлення відповідної потужності. Їх можна встановлювати як на кілька приладів одночасно, так і для кожного окремо.

Медичні кабінети діагностики можна обладнати однофазним УПС, який буде контролювати роботу усіх медприладів в приміщенні. Для цілого медичного закладу скоріш за все потрібно буде купити декілька безперебійників. Це допоможе раціонально використати кошти та максимально захистити дорогі прилади.

Вибираємо ДБЖ для медобладнання

Перед тим, як купити той чи інший безперебійник, варто розібратися самостійно в основних його характеристиках. При виборі дбж для медичного обладнання критерії вибору будуть вищими, ніж для оргтехніки на офісі, чи станків на цеху. Адже медичні прилади видають важливу інформацію, або навіть підтримують життя. Зважаючи на це, до ДБЖ для медицини висуваються набагато вищі критерії.

Варто врахувати, що ДБЖ для медичного обладнання не можуть бути недорогими безперебійниками резервного типу. Офлайн безперебійник не має функції стабілізації напруги, в ньому не використовується система додаткового охолодження, він не дає на виході чистої синусоїди. Такий ups не має змоги швидко відновлювати ємність акумуляторів при частих відключеннях живлення. Також час спрацьовування становить від 2 до 10 мс, що не задовольняє чутливе обладнання.

Для безперебійного живлення медичного обладнання, наприклад, томографів, апаратів МРТ, УЗД, КТ, штучного дихання та ін., обирають УПС лінійно-інтерактивного або онлайн типів. Найкращим для таких цілей вважається УПС з подвійним перетворенням живлення, він же On-line. Такий ups дає правильну синусоїду на виході, має найвищий рівень захисту від перевантажень, нульовий час перемикання на акумулятор та високу точність. На виході ups on-line видає 220 В (трифазний - 380В) частотою 50 Гц з допустимою похибкою не більше 1%.

Вибір необхідної потужності

Розрахувати необхідну потужність ДБЖ для медичного обладнання не складно. Потрібну зсумувати потужність усіх приладів, які потрібно підключити. Проте варто знати, що технічному паспорті приладу може вказуватися потужність у Ватах (Вт) та Вольт-Амперах (ВА). Дані показники не ідентичні. Розрахунок потрібно робити по максимальних показниках у Вольт-Амперах. 

Потужність UPS повинна перевищувати максимальну споживчу потужність усіх приладів, аби при відключенні живлення було достатньо часу для завершення відповідних операцій, збереження даних та коректного завершення роботи медобладнання. Чим більший запас потужності, тим більше часу прилад може працювати автономно.

Діапазон вхідної напруги та стійкість до перевантажень

Заміри вхідної напруги в мережі протягом доби (або навіть кількох діб) дозволяють визначити крайні точки відхилення від норми. Це потрібно зробити для того, аби при виборі джерела безперебійного живлення знати, з яким діапазоном вхідних напруг повинен справлятися прилад. В характеристиках УПС завжди вказується діапазон вхідної напруги, з яким може працювати дана модель.

Також велике значення має такий критерій як стійкість до перевантажень. Іншими словами, це здатність UPS працювати з великими імпульсними навантаженнями струму без переходу на резервну лінію байпас. Особливе значення цей параметр відіграє при підключенні до UPS таких ресурсозатратних медичних систем як рентгенографи, магнітно-резонансні томографи, апарати ультразвукової діагностики та ін.

Швидкість перемикання на акумулятор та види UPS

Ми вже зазначали, що не всі види УПС підходять для забезпечення безперебійного живлення медичного обладнання. По принципу роботи виділяють три види UPS:

  • офлайн,
  • лінійно-інтерактивні,
  • онлайн.

Детальніше про сильні та слабкі сторони перелічених видів UPS можна дізнатися з нашої статті “Що таке безперебійне живлення та як працює безперебійник”. Для медобладнання може використовуватися два типи УПС: онлайн або лінійно-інтерактивні. Саме вони здатні забезпечити струм правильної синусоїдальної форми на виході та необхідну швидкодію перемикання на акумуляторні батареї.

В лінійно-інтерактивних UPS час перемикання на акумулятори знаходиться в межах 1-4 мс. В UPS онлайн типу він взагалі дорівнює нулю. Тому ми рекомендуємо зокрема джерела безперебійного живлення з подвійним перетворенням напруги, тобто on-line ДБЖ.

Автономна робота

У разі відсутності живлення в мережі електропостачання працюють акумулятори UPS. Це називається автономною роботою. Існує два види UPS з точки зору автономності:

  • моделі з вмонтованими акумуляторами,
  • моделі, що розраховані на зовнішнє підключення акумуляторів чи генераторів.

Вмонтовані акумулятори мають обмежений час підтримання медобладнання. Зовнішнє підключення потужних акумуляторів чи генераторів дає можливість тривалої автономної роботи пристроїв.

Тип розміщення, габарити та додаткові функції

Потрібно врахувати, що UPS великої потужності може мати великі габарити та масу. Промислові UPS, які обслуговують кабінети, поверхи і т.д., бажано розміщувати в окремих приміщеннях. При роботі вони можуть бути доволі шумними (наприклад, ДБЖ з подвійним перетворенням).

Щодо невеликих UPS, які розраховані на конкретний пристрій, то розміщення не є принциповим. Варто лише дотримуватися норм експлуатації, що зазначені в техпаспорті приладу.

Багато сучасних моделей UPS мають зручні додаткові функції:

  • холодний старт - можливість запуску при відсутності живлення в розетці,
  • вмонтоване програмне забезпечення, що дає змогу підключення до ПК,
  • зручний інтерфейс та ін.

Де придбати ДБЖ для медичного обладнання

Інтернет-магазин electro100.com.ua пропонує широкий вибір UPS різних виробників за вигідними цінами. Наші менеджери допоможуть вибрати безперебійник для медзакладів будь-якого типу, стоматологічного кабінету, мед-лабораторії, медичного офісу, діагностичного центру та навіть цілої лікарні. В асортименті представлені товари провідних виробників України та Європи. Кожен товар сертифікований та супроводжується гарантійним листом виробника. Вигідні умови співпраці, знижки постійним та гуртовим покупцям та доставка по всій Україні - це лише деякі з наших переваг. Звертайтеся до менеджерів магазину, щоб дізнатися більше.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*