Каталог товарів

Навіщо потрібен стабілізатор напруги і як його підібрати

Категорії

Відповідаючи коротко на запитання, “навіщо потрібен стабілізатор напруги?” - для вирівнювання перепадів вхідної напруги в електричній мережі. Адже, різкі перепади напруги можуть вивести з ладу будь-які прилади. Незначні коливання в мережі теж негативно відбиваються на роботі техніки. Вона може зупинятися, не вмикатися, або працювати не на повну потужність. Це вкорочує термін експлуатації багатьох приладів. Крім того, на випадки перегорання від проблем з напругою, гарантія не розповсюджується. Надійним захистом від перепадів напруги та виходу з ладу побутових приладів може стати стабілізатор напруги.



Вирівнювач напруги буде доречним доповненням, якщо в електромережі будинку, чи квартири немає стабільних 220V. Про це свідчитиме зміна яскравості світла, блимання, відмова вмикатися певного обладнання. Звичайно, допускаються незначні відхилення в 5-7% від норми. Проте, часто коливання перетинають цю позначку. В цьому випадку варто серйозно задуматися над придбанням стабілізатора для дому. Не кожен з нас добре розбирається в питаннях електричного струму. По яких же критеріях орієнтуватися та в яких випадках, який стабілізатор варто обрати, спробуємо розповісти у нашій статті.

Що потрібно знати про стабілізатори

Перед тим, як купити стабілізатор напруги, потрібно дізнатися, які відхилення в електромережі Вашого дому переважають. Для цього протягом дня потрібно зробити кілька замірів фазної та лінійної напруги. Саме вони допоможуть визначити якого виду стабілізатор потрібен.

Якщо у Вас однофазна система, то звичайно і стабілізатор буде однофазним. Коли система трифазна, то можна купити стабілізатор напруги трифазний, або замінити його трьома однофазними. Це вже вирішувати Вам. Врахуйте лише, що при потребі відремонтувати, або замінити один однофазний стабілізатор легше та дешевше, ніж трифазний. Крім того, аварійне вимикання буде здійснюватися конкретно фази з проблемами живлення, в той час коли інші можуть продовжувати працювати.

Головними приладами, які потребують захисту від перепадів напруги є:

 • оргтехніка та персональні комп’ютери,
 • газовий котел (газове обладнання),
 • холодильник та морозильна камера,
 • пральна машина,
 • мікрохвильова та електрочайник,
 • кондиціонер, обігрівач,
 • телевізор, музична та мультимедійна апаратура.

Із невеликими коливаннями вхідної напруги надійно справляються ферорезонансні та релейні стабілізатори. Інверторні стабілізатори та симісторні варто обрати, коли відхилення живлення в електричній мережі сильно відхиляються від потрібних 220 В. Сучасні інверторні стабілізатори працюють тихо. Вони надзвичайно надійні та зручні в користуванні. Їх діапазон стабілізації може бути в межах 90 - 350 В. При цьому на виході прилад видає стабільні 220-230 В.

Вирівнювач напруги для котла

Якщо відхилення від норми в 220В незначні (в межах 15В), то захисту потребуватимуть лише чутливі та дорогі прилади. Наприклад, завжди рекомендується використовувати стабілізатор для котла. Така техніка коштує чималі гроші та й залишитися в середині зими без тепла, навіть на кілька днів, не хочеться. А вихід з ладу однієї деталі, зупинить роботу всієї опалювальної системи. Ще складнішою ситуація може бути, якщо обладнання придбане не в Україні. Адже тоді, знайти і замінити деталь може бути надзвичайно дорого, або взагалі неможливо. Тому стабілізатор для котла вкрай необхідний для підтримання вхідної напруги в певному діапазоні.

Більшість стабілізаторів даного призначення є електронними або електромеханічними. Багато сучасних моделей обладнуються електронним таблом, яке показує вхідну напругу від мережі та напругу на виході. Це допоможе Вам орієнтуватися, коли виникають коливання. Такі стабілізатори надійно забезпечують індикацію вхідної та вихідної напруги.

Стабілізатори для холодильного обладнання

Інколи виникає ситуація, коли холодильник дуже часто то вмикається, то вимикається.  Частою причиною може стати перепад вхідної напруги. Коли вона надто низька, холодильник вимикається. При підвищенні напруги до норми, він знову вмикається. Така ситуація може призвести до виходу з ладу даного агрегату. Аби цьому запобігти потрібно купити стабілізатор напруги для холодильника.

Ще однією доволі поширеною є ситуація, коли напруга в мережі завжди занижена і не досягає потрібного рівня. Холодильне обладнання має свою пускову потужність, яка необхідна, щоб відбувся запуск мотору. Вона дещо вища від потужності, яка необхідна для роботи. Якщо в мережі постійно знижена вхідна напруга, то холодильник просто не буде запускатися.

В цих випадках потрібно підключити стабілізатор напруги для холодильника. Аби вибрати його правильно, зазирніть у паспорт приладу. Там ви побачите необхідні параметри, які допоможуть підібрати стабілізатор необхідної потужності. Для холодильного обладнання промислового рівня може знадобитися трифазний стабілізатор, якщо обладнання розраховане на три фази. Для побутового рівня використовують однофазні стабілізатори направленої дії.

Як визначити потрібну потужність стабілізатора

Потужність стабілізатора розраховують, виходячи з потужності самого пристрою, на який він розрахований. Наприклад, коли потужність котла становить 18 кВт, то стабілізатор повинен бути на 22-24 кВт, тобто потужніший хоча б на 30%. Це необхідно, тому що при сильному зниженні вхідної напруги, потужність стабілізатора знижується.

Напруга в мережі може знижуватися з різних причин. Найпоширенішою є те, що кількість техніки в будинках та квартирах постійно зростає. Коли багато електричних пристроїв працює одночасно, вхідна напруга може сильно падати. Часто це спостерігається у вечірній час, коли люди повертаються з роботи та вмикають багато техніки. Причиною також може бути робота спеціалізованого обладнання, якщо сусіди роблять ремонт, або поряд з будинком розміщені якісь фірми.

Якщо стабілізатор розрахований вирівнювати напругу для кількох пристроїв, то їх потужності потрібно зсумувати і збільшити отримане число на 30-40%. Це дозволить мати потрібний запас потужності для запуску та роботи кількох приладів одночасно без зайвого навантаження на стабілізатор. При критичних навантаженнях строк експлуатації обладнання скорочується, тому запас потужності продовжить їхню службу. 

Перевірені виробники стабілізаторів напруги для дому

Часто покупці довіряють імпортним торговим маркам більше, ніж вітчизняним. Проте на сучасному ринку українські стабілізатори зарекомендували себе як надійні прилади з доступною ціною. Наші інженери визнані одними з кращих у світі. Більшість виробників України використовує сучасні наукові розробки для досягнення найвищого рівня якості своєї продукції. Багато торгових марок відомі далеко за межами України та успішно реалізуються по всій Європі. 

Особливо відомими сталі такі ТМ як:

 • Елекс - одеська компанія, найпоширенішою якої стала серія стабілізаторів “Ампер”;
 • Вольтер - м.Київ, випускає побутові, спеціалізовані та і промислові вирівнювачі “Volter”;
 • Прочан - випускає стабілізатори напруги “Awattom”;
 • Укртехнологія - черкаська компанія, яка відзначилася особливо точними та функціональними приладами для стабілізації напруги;
 • І quant - новий проект на ринку, який призваний вирішити всі сучасні проблеми з живлення та покращити попередні технології стабілізації, випускає інверторні прилади з високою точністю стабілізації.

Більшість покупців особливо позитивно відзначили даних виробників та надали високу оцінку їхній продукції. Порівняння технічних характеристик стабілізаторів допоможе у правильному виборі в кожному конкретному випадку.

Гарантійний термін на стабілізатори хорошої якості повинна складати не менше 12 місяців. Інколи виробники дають і семирічну гарантію. Все залежить від виду вирівнювача напруги та заводу-виробника. Хоча багато приладів працює в рази довше, ніж надано гарантійний термін, якщо дотримуватися правильних умов експлуатації приладу. Вибираючи стабілізатор, ознайомтеся з його характеристиками та проконсультуйтеся зі спеціалістами, це допоможе правильно підібрати стабілізатор і не переплатити при цьому. Широкий вибір стабілізаторів різного цінового діапазону можна знайти на сайті https://electro100.com.ua/.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*