Каталог товарів

Як працює стабілізатор напруги

Категорії

Як працює стабілізатора напруги, який на виході дає 220В напряму залежить від його типу, тобто будови. Попри те, головним завданням будь-якого вирівнювача залишається коригування напруги відповідно до ситуації. Для цього більшість стабілізаторів вимірюють вхідну напругу та здійснюють її зниження, або піднімання при потребі. Якщо відбуваються стрибки напруги вище допустимого стабілізатором рівня, то відбувається аварійне відключення системи. Такий принцип роботи стабілізатора забезпечує правильне функціонування електроприладів та їх захист від стрибків напруги.

Даний опис відображає в загальних рисах, як працює стабілізатор напруги. Далі ми розглянемо дещо конкретніше принцип роботи вирівнювачів різних видів.

Принцип дії стабілізаторів напруги різних видів

  1. Перший принцип роботи, який ми розглянемо - електронний. Він застосовується у симісторних та тиристорних стабілізаторах. Робота цих приладів налаштована та автоматизована таким чином, що зі сторони користувача не знадобляться ніякі налаштування. Вхідна напруга вимірюється та аналізується електронним мікропроцесором. Після цього відбувається необхідне коригування в більшу чи меншу сторону з допомогою електронних ключів. Корекція відбувається на основі трансформатора в залежності від того, скільки його обмоток задіюється.

В таких вирівнювачах напруги важливе місце посідає кількість ступенів трансформації - від них залежить точність регулювання. Чим більше ступенів регулювання, тим менше відхилення від стандартної напруги 220В отримаємо.

  1. Електродинамічний, або сервопривідний тип регулювання схожий з електронним. В стабілізаторах цього виду також процеси автоматизовані й присутній мікропроцесор. При зміні вхідної напруги контролер подає сигнал двигуну, який переміщає графітовий ролик по обмотках трансформатора, коригуючи таким чином напругу. Ця система досконаліша від попередньої, в ній можуть використовуватися різні системи регулювання в залежності від потужності стабілізатора. Точність електродинамічних стабілізаторів вища - до 1%.

Перевагою таких стабілізаторів є великий ресурс, швидкість регулювання та високий поріг перевантаження. Але ціна їх доволі висока.

  1. Ще один принцип роботи - релейний. Він також автоматизований і не потребує ніякого втручання. Відмінність з електронним полягає у використанні силових реле замість електронних ключів. Широкого поширення релейні стабілізатори не набули в сучасних умовах, адже моделі середньої та великої потужності практично відсутні. Також вони видають шум при роботі.
  1. Ферорезонансний принцип дії - один із найефективніших. Сучасні стабілізатори цього типу вражають своїми перевагами та терміном експлуатації. В основі процесів лежить явище магнітного насичення сердечників трансформатора та плавне регулювання без затримок в часі. Такі регулятори напруги стали поширеними на промислових об’єктах.

Дискретний та плавний принципи роботи стабілізаторів

В загальному всі стабілізатори напруги використовують два види стабілізації: 1 - дискретний або ступінчастий та 2 - плавний. Електронні та релейні стабілізатори використовують саме ступінчастий принцип роботи. Електродинамічні та ферорезонансні стабілізатори основані на плавному регулюванні напруги, без стрибків. 

Напруга 220В з допустимою похибкою (в середньому вона становить +-10В) досягається у будь-якому випадку, не залежно від того, як працює стабілізатор напруги. Проте для технологічного обладнання високої точності, медичних приладів, музичних інструментів бажано використовувати стабілізатори із плавною системою регулювання та мінімальною похибкою.

В інтернет-магазині https://electro100.com.ua/ Ви можете купити стабілізатори напруги потрібного принципу роботи за доступними цінами. Наші консультанти професійно проінструктують Вас про вибраний стабілізатор напруги, як він працює, який має гарантійний термін та інші питання першочергової ваги. Звертайтеся - і Ви не пошкодуєте!

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*