Каталог товарів

Як підібрати стабілізатор напруги?

Категорії

 

Головною визначальною обставиною для вдалого вибору стабілізатора напруги служить сумарне навантаження, котре візьме на себе даний прилад. Саме на основі цих параметрів слід робити вибір на користь тої чи іншої моделі стабілізатора. Особливу увагу слід звернути на те, щоб сумарна потужність стабілізатора була такою ж або й дещо більшою від потужності приладу або приладів, які плануєте підключити.

Правильний вибір стабілізатора напруги

Щоб правильно обрати стабілізатор, котрий повинен захистити не один електроприлад, слід розрахувати сумарну потужність всіх електроприладів, і тоді буде легко визначити бренд та модель, які підійдуть саме для Вас.

Проте, важливо пам’ятати, що пусковий струм певних електроприладів в декілька разів може перевищувати номінальний струм. Це відноситься до електроприладів, котрі мають у схемах асинхронні двигуни, наприклад електродвигуни, насоси і холодильники, тому стабілізатори для цих приладів слід підбирати з двох- або й трьохкратним запасом потужності.

Щоб одночасно захистити велику кількість приладів потрібно врахувати наступні фактори. Слід звернути увагу на те, як змонтована розводка живлення в офісі чи помешканні; наскільки зручно буде встановлювати один загальний стабілізатор (однофазний чи трифазний) або кілька окремих стабілізаторів у вже наявну електророзводку. Як правило, один великий стабілізатор, рівний за потужністю кільком малим, обійдеться дещо дешевше, проте індивідуальний захист приладів ефективніший і загальна потужність декількох стабілізаторів суттєво вища, ніж одного.

Особливості стабілізаторів напруги

Існує три основних типи стабілізаторів напруги: релейні, електромеханічні та електронні. На сьогодні найбільш затребуваними і оптимальними за вартістю вважаються ступінчасті стабілізатори.

Такі стабілізатори характеризуються широким діапазоном вхідної напруги, проте невисокою точністю підтримки вихідної напруги. Ступінчасті стабілізатори чудово забезпечують роботу електроприладів при невеликих коливаннях напруги (від 5 до 15 Вольт).

За умов виникнення перевантаження під час стабілізації напруги, між контактами реле відбувається замикання, яке може спричинити обгорання контактів, що призведе до неправильної роботи стабілізатора, і він або вийде з ладу, або ж видасть неправильну напругу, що ймовірно виведе з ладу під’єднану електротехніку.

Незважаючи на те, що вартість стабілізатора досить висока, його придбання цілком виправдане. Зазвичай, вартість електроприладів у помешканні чи офісі в 5-10, а то й більше разів вища, ніж стабілізатора, а тому не хочеться стати «героєм» приказки «Скупий тратить двічі».

Для того, щоб до кінця визначитися з вибором стабілізатора напруги, необхідно відповісти на наступні запитання: яку потужність повинен мати стабілізатор? який стабілізатор потрібен (однофазний або трифазний)? потрібно ставити окремі стабілізатори на різні носії чи достатньо одного більш потужного? Отримати вичерпні відповіді на усі ці запитання та підібрати оптимальну для Вас модель стабілізатора напруги завжди допоможуть менеджери інтернет-магазину «Еlectro100».

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*