Каталог товарів

Як підібрати ББЖ для котла опалення?

Категорії

фотоСьогодні, у звязку з необхідністю економити на опаленні, набули широкої популярності не лише газові, а й твердопаливні котли. Така система опалення є значно економнішою, ніж газове опалення, проте, вона теж залежна від джерела постійного електроживлення. Зникнення напруги у розетці спричиняє зупинку циркуляційного насосу, котрий прокачує воду через систему опалення, а це, у свою чергу, призводить до закипання води у котлі та пошкодження усієї системи опалення. Щоб не допустити аварійної ситуації та гарантувати безперебійну роботу циркуляційного насосу, необхідно забезпечити автоматику котла джерелом резервного живлення. Тож, як підібрати ББЖ для котла опалення?

Блок безперебійного живлення – це електронний прилад, котрий відстежує зміну напруги у мережі, та, у разі необхідності, включає аварійну систему живлення від акумулятора. Коли мережева напруга зявляється, він автоматично підключається до мережі, а також підзаряджає акумулятор.

Потужність ББЖ підбирається для кожного котла індивідуально – залежно від споживаної електричної потужності усіх елементів та від часу, протягом котрого потрібно підтримувати роботу котла в автономному режимі. При виборі ББЖ варто звернути особливу увагу на якість напруги в мережі – якщо існують великі перепади напруги, тоді ББЖ повинен мати максимально широкий діапазон вхідної напруги. Чим ширший діапазон, тим рідше доведеться перемикати джерело безперервного живлення на батарею, а тому акумуляторна батарея що підключена до ББЖ, буде мати довший термін експлуатації. Термін служби акумулятора залежить від інтенсивності його експлуатації. Також варто звернути увагу на те, щоб акумуляторна батарея була захищена від глибокого розряду та перезаряду, оскільки кожний глибокий розряд призводить до передчасного старіння.

Як для газових, так і твердопаливних котлів існує три види джерел безперебійного живлення: лінійний блок живлення, лінійно-інтерактивний ББЖ та ББЖ подвійного перетворення. Тож, як правильно підібрати ББЖ для котла опалення?

Найпростіша модель безперебійного джерела живлення – лінійний ББЖ (offline). У його конструкції не використовують стабілізатори напруги, а тому напруга і на вході, і на виході блоку не змінюється. Основна функція лінійного ББЖ – перемкнутись на пробуту від АКБ при зникненні електромережі (і навпаки), при цьому в роботу вступає вмонтований перетворювач з 12 вольт на 220 вольт.

У конструкцію лінійно-інтерактивного ББЖ, крім перетворювача 12/220 вольт, входить простий стабілізатор напруги релейного типу. Такий блок живлення дозволить працювати котлу без підключення до електромережі протягом 10-ти годин (при 120Агод. АКБ).

ББЖ подвійного перетворення (online) забезпечує, окрім резервного живлення, стабілізацію напруги в широкому діапазоні вхідних напруг (наприклад, 100-280 вольт), без утворення розриву фази при переході на роботу від АКБ. Тобто, електроніка котла опалення, не відчує зникнення фази (орієнтовно на 1 секунду) як у випадку з off line або стрибка напруги як у випадку лінійного ББЖ.

Джерела безперебійного живлення, на противагу генераторам, володіють рядом переваг:

  • не потребують додаткових капіталовкладень протягом усього періоду експлуатації;

  • мають низьку шумливість;

  • тривалий термін експлуатації;

  • автоматизовану схему роботи;

  • прості та доступні у користуванні та обслуговуванні;

  • у випадку ремонту, його легше везти в сервісний центр. 

Пам’ятайте, обираючи блок безперебійного живлення, важливо визначити:

  1. споживану потужність навантаження (врахувати пускові струми!)

  2. час резервування безперебійного живлення (щоб визначити ємність АКБ) 

Володіючи цією інформацією Ви приймете виважене рішення, коли виникне потреба, як підібрати ББЖ для котла опалення?

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*