Каталог товарів

Джерела безперебійного живлення для будинку

Категорії

Для будинку чи офісу можна використовувати ДБЖ різних видів. Оскільки випадки з перебоями в електроживленні на території нашої країни не рідкість, а інколи навіть переходять в закономірність, то багато власників будинку задумуються над тим, як захистити своє повсякденне життя та роботу від неприємностей, що пов’язані з відключенням електрики. 

В приватному секторі перебої з електроживленням особливо проблематичні. Адже безліч сучасних життєво-важливих систем працює на живленні від 220 В. До них можемо віднести пожежну сигналізацію, відеонагляд, системи захисту від проникнення, автоматику воріт та ін., не говорячи вже про безліч дорогої техніки та електроніки в середині будинку.

Тому багато жителів України приймають правильне рішення - використати комплексну систему захисту від знеструмлення та підвищити якість отримуваної електроенергії. Зробити це можна різними способами, які ми далі детальніше розглянемо.

Інверторно-акумуляторні системи безперебійного живлення будинку

Самим надійним і сучасним варіантом забезпечення безперебійного живлення у будинку вважаються інверторно-акумуляторні системи. Вони призначені для комплексного забезпечення безперебійним живленням житлових чи комерційних об’єктів потужністю до 300 кВт. Інверторно-акумуляторні системи відрізняються винятковою тривалістю автономного електропостачання, зручністю та надійністю, значно підвищують якість електроживлення на об’єкті. Це сучасна альтернатива генераторним електростанціям для будинку.

Система складається з 2-х основних компонентів: автономного інвертора (він же ДБЖ - джерело безперебійного автономного живлення) та спеціальних акумуляторних батарей (АКБ). При наявності зовнішньої електромережі інвертор пропускає напругу до навантаження, одночасно вбудований в ньому зарядний пристрій заряджає акумуляторну батарею. При зникненні напруги в зовнішній мережі інвертор миттєво перемикається на роботу від акумуляторів і перетворює їх постійну напругу в змінну - 220 В. Таким чином забезпечується абсолютно безперебійна робота.

Потужний зарядний пристрій ДБЖ дозволяє застосовувати акумуляторні батареї великої ємності та забезпечувати підвищену автономність роботи навантажень (до 1-2 діб). Термін служби батарей в таких системах безперебійного живлення становить близько 12 років. Задіяні акумулятори не бояться глибоких розрядів, не виділяють газів, не вимагають примусової вентиляції приміщень і абсолютно безпечні в застосуванні.

Переваги та резервні джерела живлення інверторно-акумуляторних систем

Якщо потрібно забезпечити безперебійне живлення об'єкта понад 1-2 діб, можна застосувати зовнішню електростанцію (генератор) з автозапуском. Коли запас енергії в батареях вичерпається, ДБЖ запустить електростанцію, щоб зарядити акумулятори - це займе близько 6 годин - і потім знову перейде на роботу від батарей. Таким чином, інверторна система може забезпечити не тільки безперебійність, але й автономність роботи.

У порівнянні з будь-яким видом електростанцій (будь-то дизельна, газова або бензинова) інверторні системи безперебійного живлення мають безліч переваг:

 • компактні розміри в порівнянні з електростанціями,
 • просте підключення та ввід в експлуатацію,
 • висока ефективність (ККД - 98%),
 • величезний строк служби (12-15 років),
 • висока перевантажувальна стійкість (200-300%),
 • не потребують технічного обслуговування та палива, 
 • екологічні та безшумні,
 • видають якісну напругу стабільної частоти,
 • підходять для різного (в т.ч. чутливого) обладнання,
 • легко переносять різний температурний режим, невибагливі до умов,
 • швидке перемикання на АКБ та тривалий час роботи автономного режиму (може досягати кількох діб).

Також є можливість використовувати систему в парі з альтернативними джерелами енергії та забезпечити абсолютну автономність без єдиного грама палива! Крім резервних варіантів електропостачання, можна використовувати повністю автономні системи на базі сонячних інверторів і фотомодулів (сонячних батарей).

Безперебійне живлення трьох фаз будинку

Наступний дещо простіший варіант для отримання постійної та стабільної електроенергії в приватному будинку - підключення на вході ДБЖ на всі три фази. В цьому випадку можна підключити однофазний ДБЖ з комутатором фаз (при відключеннях електрики автоматика об'єднує 3 фази в одну - АКФ). Другий спосіб -  підключити безперебійник для дому з трифазним входом і однофазним виходом (3в1). І звичайно стандартний варіант - купити трифазний ДБЖ (3в3).

Безперебійне живлення автоматів щитка

Безперебійник для будинку можна встановити також шляхом його підключення до щитка автоматів будинку. У цьому випадку, як правило, потужність ДБЖ підбирається під номінал вхідного автомата. 

Можливе також підключення на резервне джерело живлення окремих автоматів в щитку будинку, які подають струм до найважливіших споживачів.

Серед систем, які варто захистити першочергово, можуть бути:

 • система захисту будинку, відкривання воріт, сигналізація;
 • система опалення, кондиціонування,
 • подача води,
 • освітлення та ін.

В цьому випадку, визначаються сукупна можлива потужність споживачів, середнє тривале навантаження на систему і таким чином розраховується обсяг акумуляторних батарей під задану автономію. В такому випадку здебільшого використовуються ДБЖ та інвертори потужністю від 2 до 6 кВт. 

В інтернет-магазині electro100.com.ua представлені різні види ДБЖ для будинку. Зв’яжіться з нашими менеджерами зручним для Вас способом, аби отримати професійну консультацію та вибрати безперебійник для дому потрібних параметрів.

Захист окремих приладів та систем

Інколи достатньо під’єднати блок живлення до окремих приладів, які потребують найбільшого захисту - персональний комп’ютер, газовий котел, кондиціонер, холодильник, телевізор.  При виборі таких ДБЖ зверніть увагу на їхні головні характеристики:

 • тип (принцип роботи),
 • потужність,
 • здатність вирівнювати напругу в транзитному режиму,
 • час автономної роботи,
 • швидкість перемикання на АКБ,
 • діапазон вхідних напруг,
 • стійкість до перевантаження,
 • гарантійний термін,
 • можливість заміни батарей.

Блок живлення такого типу підбирається здебільшого до 3 кВт. Серед виробників ДБЖ довіри заслужили: Уктехнологія, Вольтер, Прочан, Елекс та Quant. Безперебійник для дому цих марок можна використовувати і з підключенням на одну з фаз, на якій здебільшого розміщені важливі прилади та системи. 

В асортименті нашого магазину легко підібрати також трифазний чи промисловий блок живлення. Зверніться до наших менеджерів для отримання повної консультації. В нас Ви можете купити максимально вигідно безперебійник імпортного чи вітчизняного виробництва з гарантією виробника та доставкою по Україні.

Імпульсні ДБЖ - PSU

Для захисту низьковольтної апаратури використовують імпульсний блок живлення PSU. Він видає стабілізовану напругу 12 В постійного струму. Таке джерело призначене здійснювати подачу резервного живлення для таких пристроїв, які мають вхідну напругу 12В:

 • відеокамери, 
 • електронні замки,
 • зчитувачі, 
 • контролери, 
 • сирени, 
 • охоронні датчики і т.д.

Габарити приладу дозволяють встановити всередині акумуляторну батарею ємністю до 18 Ач. PSU має захист від короткого замикання, підключення невірної полярності АКБ, глибокого розряду АКБ та тепловий захист.

Висновки

Сучасний ринок джерел безперебійного живлення надзвичайно широкий - від джерел захисту для цілих котеджів та офісів і до маленьких пристроїв. При виборі варто відштовхуватися від своїх потреб та фінансової сторони питання. Звичайно не останню роль відіграє надійність ДБЖ та гарантійний строк експлуатації. Сучасні досягнення в розробці джерел безперебійного живлення дозволяють нівелювати будь-які проблеми із подачею електроживлення. А системи на базі альтернативних (сонячних) джерел електроенергії - це новий перспективний напрямок розвитку даної галузі.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*