Блог

Види стабілізаторів напруги

Види стабілізаторів напруги

Регулятори напруги здатні надійно захистити як побутове, так і промислове обладнання.  Тому в даній статті ми постараємося максимально широко розповісти про різні види стабілізаторів напруги та їх особливості.

QUANT – технічна презентація

QUANT – технічна презентація

Інверторний стабілізатор напруги Quant це сучасний стабілізатор, який регулює скачки вхідної напруги раніше, ніж, вони потраплять на вихід стабілізатора.

Ферорезонансний стабілізатор напруги - принцип роботи

Ферорезонансний стабілізатор напруги - принцип роботи

Вирівнювання змінної напруги можна досягти з допомогою стабілізаторів різних видів. У різних випадках використовують той, чи інший вирівнювач напруги, в залежності від параметрів електромереж та очікуваного результату. Одним з популярних варіантів на українському ринку став ферорезонансний стабілізатор напруги, який набув досить широкого застосування як в побуті, так і в промисловості. 

QUANT – виправлення форми синуса

QUANT – виправлення форми синуса

Напевно майже всі знають, що в мережі – 220В 50Гц і форма напруги – синусоїдальна. Хто не цікавився – гугл завжди готовий допомогти. Стандарт 230В давно введений вже, але за звичкою продовжують вважати як 220В номінал. Отже, чому форма синусоїдальна? Тому, що синус – це проекція точки яка обертається на вісь координат. Плавно обертається, з постійним радіусом обертання. Якщо друга вісь координат – час, то на графіку з’явиться синус.

   Якщо вже мова зайшла про обертання – вже зрозуміло, що основний любитель чистого синуса – електродвигун змінного струму, що однофазний, що трифазний. У чисто синусоїдальній формі «закладена» лише одна частота – 50Гц. Якщо форма спотворена – то і гармоніки є, то є більш високі частоти – 100,150,200,250 Гц і так далі. А більш високі частоти обертання двигуну не допомагають, зате марно перегрівають його обмотки, так як їх потужність там і розсіюється в основному (ну і в якорі ще теж). Крім того, з’являється гудіння, і гудіння також відноситься і до трансформаторів, і до дроселів тих же ламп денного світла і т.д.